Византийско летоброене започвало от сътворението на света, което станало 5508 години преди раждането на Христа, към това число прибавяли годините след Христа (5508 + 967 = 6475). Еврейското летоброене започвало от раждането на Адам - 3761 години преди Христа. Гръцкото летоброене започвало с олимпиадите - 776 г. преди Христа. Римското летоброене започвало от основаването на Рим - 21 април 753 г. преди Христа, използвало се в Западна Европа до XVII век. Начало на мохамеданското летоброене е бягството на Мохамед от Мека в Медина - петък, 16 юли 622 г. след Христа.
Те живеят в безвластие и взаимно се ненавиждат. Ако помежду им се яви разногласие, те или не достигат до споразумение, или пък ако се споразумеят, веднага други нарушават решението, като всички противници враждуват до смърт помежду си и никой не иска да отстъпи другиму.В най-новата си история ние унищожаваме или обричаме на отшелничество ония, които се издигат високо над главите ни, защото не можем да понасяме тяхното превъзходство..
Разстрел, след разстрела реабилитация, това е соц демокрация.
Р. Ралин
-богомилите не ядели и не пиели поради съпричастност към гладните и жадните - с това те печелели сърцата на хората; съпричастието е съвсем друга - много по-висока нравствена категория, тя остава неразбираема и недостижима и за днешните наши държавници, които живеят като бейове и се чудят защо бедният народ не ги обича и не им вярва...
-цели 5 века не угасвали кладите по целия континент - на тях били изгорени повече от 4 милиона богомили. (Само Хитлер и Сталин могат да съперничат на Светата Инквизиция!)
- словото не може да се убие.
Няма на света добро, казват евреите, което да не е наказано.Започне ли държавата да се нарича отечество - тя се готви да убива...
Опасната мечта за демокрация и варварският нагон за равенство, са еднакво опасни
и донесоха много беди не само на славянските народи.
След като унищожил Аварската империя, хан Крум запитал аварските пленници :
- От какво, мислите, че загина вашата държава?
А те отговорили:
- От това, че съдиите се съюзиха с престъпниците и крадците; от взаимните клевети, които погубиха по-храбрите и умните; освен това от подкупничеството - всички станаха рушветчии; също и от търговията, понеже всички станаха търговци и се мамеха помежду си; и още - от пиянството, тъй като виното се увеличаваше и всички станаха пияници. От всичко това произлезе нашата гибел.
Като се огледал, хан Крум открил в собствената си държава същите пет порока: клеветничество, съдебен произвол, пиянство, подкупничество и измами.
Да не забпавяме онази загадъчна фраза на Плутарх, изречена преди двайсет века:
бедствията докарали страната до такова положение, че отчаяни от свободата, хората желаели някакво по-малко робство,защото и днес народът ни, сполетян от бедствията на демокрацията, е на ръба да се отчае от свободата и да пожелае онова по-малко робство, което ни отнемаше свободата, но ни даваше хляб...
На повечето хора им е трудно да повярват, че е възможно състояние на съзнанието, което е напълно освободено от всякакво отрицание. Но това е освободеното състояние, за което говорят всички духовни учения. То е обещанието за спасение - не в някакво илюзорно бъдеще, а тук и сега.
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА ИЛЮЗИЯ НА УМА
Много често се питаш:"Защо не мога да получа това, което искам'?"
- защото не го искаш достатъчно силно.
- защото не си достатъчно интелигентен.
- защото не си достоен.
- защото съдбата е срещу теб.
- защото някой друг вече е грабнал твоята награда.
Всичко това не е вярно. Искаш ли винаги да получаваш това което искаш?
"Проблемите, които си се опитвал да решиш или си се примирил с тях, се разрешават в процеса на самия живот."
Живей живота си, живей го в неговата тоталност, движи се във всичките му измерения. От този хаос се ражда хармонията. Но човек трябва да го изживее тотално. Не казвам, че всеки достига до тази хармония. Не, това е възможност. Човек може да достигне, може и да не успее и тези, които не успяват са онези, които страшно много искат да я достигнат. Хората, които я постигат са хората, които не ги е много много грижа за нейното постигане, те живеят момент за момент.
Басня за закуска
“О, колко мразя необходимостта всяка сутрин
да снасям яйце” – оплака се кокошката.
“Вече не е нужно да го правиш” – каза лисицата
Погледни на съществуването не като на борба, а като на наслаждение; погледни на съществуването не като на война, конфликт, а като на празник - и празникът е безкраен, безкрайна е възможността за блаженството.
Братството може и трябва да се осъществява единствено в областта на икономиката. Равенството може и трябва да се осъществява единствено в областта на правото. Свободата може и трябва да се осъществява единствено в областта на духовния живот.
„робството е антипод на свободата , но то е и форма на съгласие”, защото „всеки може да бъде победен въпреки неговата воля, но никой не може да бъде направен роб въпреки неговата воля”.
неделя, януари 03, 2010
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар